print('');


anime alışveriş

Hellsing Vol.1 Manga

Tam boyutu görmek için yukarıdaki resme çift tıklayınız

Uzaklaştır
Yaklaştır

Ürün Fotoğrafları

Hellsing Vol.1 Manga

Hellsing Vol.1 Manga

Stok Durumu : Stokta yok

Vergi Hariç : 13,95 TL KDV Dahil: 15,07 TL
Arkadaşına Tavsiye Et
Takip Listesine Ekle


Ürün Açıklaması

There's a secret organization somewhere in England created to defend the Queen and country from monsters of all sorts. Yes, it's hard to believe in this day and age....but really, isn't this the true age of monsters? Enter Hellsing, an agency, long in tooth, with the experience, know-how, and...er...equipment to handle the problems that arise when vampires, ghouls take on these dark forces. "What equipment?" you may say. How about another vampire, and a big pistol loaded with special silver bullets? That oughta do the trick. Hellsing the long-awaited manga is finally in America, thanks to Dark Horse Comics and the folks at Digital Manga, and you're gonna love it. Come get some smart-ass gore and action as only Japan seems to produce, in that crazy "non-Western" formats the kids seem to love. And nice and thick at over 200 pages!
* Dark Horse and Digital Manga bring an English translation of Hellsing to the US for the very first time!

* This version of Hellsing will be published in the original Japanese format!

Ek Bilgi

Manga (Çizgi Roman) Serisi Hellsing
ISBN 159307056X
Yayıncı Dark Horse
Orjinal Yayıncı Shounen Gahousha
Dil İngilizce
Yazar Kouta Hirano
Sayfa Sayısı 208
Ürün Boyutları 7.2 x 5.1 x 0.8 inches
Okunuş Şekli Sağdan Sola

Müşteri Yorumları

  1. Efsane Yorumlayan : Can Göçmen

    Zevkle okuduğum manga... Özellikle twilight gibi yükselen ne olduğu belirsiz teenage modasında farklı olarak özlediğimiz vahşi, romantik vampirlerden uzak bir hikaye, vash the stampede , light yagami gibi karakterlere kendimi çok kaptırmıştım artık hellsing de var (25.08.2010 tarihinde gönderildi)

  2. Okuyabileceğiniz en iyi manga Yorumlayan : madozan

    Sradan bir vampir hikayesi olmakdan çok uzak olan bu manga sanırım okuduğum en iyi manga, kesinlikle herkeze tavsiye ederim.. 10 kitaplık serinin son kitabıda çok yakında çıkıyor heycan dorukta :) (17.05.2010 tarihinde gönderildi)